Kas Teie teate KUIDAS KAITSTA OMA SÜLEARVUTI KÜLMA eest?UURI ROHKEM

Pealeht »

Windows Live Messenger ühendab sotsiaalmeedia ja kiirsuhtluse

 

Windows Live Messenger (lüh. WLM, endine nimetus MSN Messenger) on Microsoft'i kodukasutajatele mõeldud IM klientprogramm. MSN Messenger all mõeldakse ka .NET Messenger Service teenust - servereid ja protokolli, millega ühendudes töötavad WLM ja teised protokolliga ühenduvad klientprogrammid.

 

Iga Internetiühenduse ja modernse veebibrauseriga varustatud arvuti saab ühenduda .NET Messenger Service teenusega kasutades Windows Live Contacts ja/või Windows Live Hotmail teenust. Windows Live veebiteenuste hulka integreeriti ka suhtlusfunktsioon, mis sarnaneb veebipõhise teenusega MSN Web Messenger (2004–2008).

 

Windows Messenger on sama suhtlusvõrgu klientprogramm, mida saaksid kasutada ka ärikasutajad (litsenseeritud Windows XP litsentsitingimustel, koos ülaltoodud teenuselepingu piirangutega).

 

"MSN Messenger" nimetus lühendati tihti MSN'iks (The Microsoft Network), kuid see lühend tähendab tegelikult Microsoft Network'i (teenusepakkuja ja portaal) või siis mitteformaalselt protokolli, mida MSN Messenger kasutab. Kuigi Microsoft on suhtlusprogrammi nime muutnud, on lühend "MSN" nii programmi kui protokolli tähistajana veel käibesse jäänud.

 

Windows Live Messengeri veebileht.