Kas Teie teate KUIDAS KAITSTA OMA SÜLEARVUTI KÜLMA eest?UURI ROHKEM

Pealeht »  » 

KUIDAS KAITSTA OMA SÜLEARVUTI KÜLMA EEST

Tuletades meelde millised külmad olid viimastel talvedel (ja milliseid on oodata sel talvel), tahame me rääkida sellest,et millised ohud võivad oodata sülearvuti omaniku sellel aastaajal.

Kõige suurem sülearvuti eelis on see, et ta on mobiilne. Ta on alati kõrval, sel moel saab temast käepärane abistaja. Alati on võimalus minna internetti, lahendada tööasju, või hoopis niisama veeta aega vaadates mõnda filmi. Selleks, et sülearvuti teenindaks teid võimalikult kauem aega, ja probleemid temaga esineksid harvem, meie ITMAN-is valmistasime oma praeguste ja tulevaste klientide jaoks mõned soovitused, kuidas õieti oma arvuti külma eest hoida.

Paljud tootjad toovad välja temperatuuri vahemiku, kus nende toodetud arvuti saab probleemideta kasutada. See vahemik on umbes +5 °C kuni +35 °C. Tootja muidugi kindluse mõttes teeb selle vahemiku väiksemaks, arvuti aga tunneb ennast suurepäraselt ka -5°C juures, sel juhul kui ta töötab vaikses režiimis, mis tähendab teksti redaktoris töötamist või internetis surfamist. Muidugi ei tasu seda kuritarvitada, kuid kui teil on siiski tarvis külma käes töötada, järgige järgmist instruktsiooni. Ise enesest külm ei ole nii hirmus kui järsk temperatuuri kasv, mille tagajärjel tekkib kondensaat, ja paljud sisemised arvuti detailid ja mikroskeemid võivad niiskeks saada. Sellepärast:

 

Nõu number 1. Kui te olete töötanud arvutiga miinus temperatuuri juures, siis ei tasu teda järsku soojasse ruumi viia. On tarvis, et mõnda aega oleks ta võrdlemisi jahedas kohas.

 

 

Muidugi ei ole alati võimalust oodata, või arvuti ühest kohast teise viia. Sellepärast muretsege endale hea sülearvuti kott või veelgi parem soojapidev / neopreenne kate. Seepärast:

 

Nõu number 2. Head kaaned või kotid maksavad rohkem kui mõni kaltsust tehtud, kuid see kaitseb teie sülearvuti paremini, eriti pikkaajaliste külmas viibimiste juures.

 

 

Paljud meist kasutavad arvuti töö jaoks. Mõned sõidavad tööle või tööajal autodega. Sülearvutid jäetakse autodesse. Mis on muidugi asjata! Mitte arvestades seda aspekti, et kallid asjad tõmbavad ligi vargaid, talvisel ajal on palju suurem oht jääda oma arvutist ilma järsude temperatuuride vahede tõttu. Kahjuks sünoptikud, nagu ka kõik teised inimesed, teevad vigu – mitte keegi ei või täpselt ennustada homset ilma. Kui õhtul oli 0°C, siis öösel temperatuur võib langeda alla -20°C, ja päevakeskel tõusta -5°C. Võite ära arvata mida tunneb teie sülearvuti seal autos.

 

Nõu number 3. Ärge kunagi jätke oma sülearvuti kohas, kus on võimalikud järsud temperatuuri kõikumised: autos, maal veranda peal või hoopis klaasiga ümbritsetud rõdul.

 

 

Kõik me oleme näinud pilti, kus karmidel talvistel päevadel, autosõbrad aitavad teineteisel autode akud laadida. Vaatamata sellele, et sülearvuti ja autode akude töö printsiip siiski erineb, ei tähenda see, et külm ei mõju aku tühjenemise kiirusele või tema elu eale. Külma juures ( samuti ka madala rõhu juures, mägedes) patarei maht langeb, kuid aku soojenemisel tema maht kasvab. Te võite seda kontrollida: laadige sülearvuti aku toa temperatuuri juures, seejärel mõõtke laadimise % külma käes, ja mõne aja pärast uuesti soojas ruumis. Laadimise protsent pärast külmas olemist läheneb uuesti esialgsele tulemusele. Seepärast, et hoida ära patarei „ülelaadimise“:

 

Nõu number 4. Mitte laadida sülearvuti koheselt pärast, kui olete toonud ta külmast. Andke talle mõnda aega soojeneda, ja seejärel alles pange laadima, kui aku näitaja teid ei rahulda.

 

 

Tänud !

Hoidke oma sülearvutid, nad armastavad teid!